[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Pipe & Cigar Club Bucureşti • Vezi subiect - Muzica pt pipe

Muzica pt pipe

Muzica pt pipe

Mesajde Baaron » 26 Ian 2009, 13:03

Haideti sa vedem ce anume putem asculta la o pipata...blues, jazz ?
Baaron
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Humidor » 01 Feb 2009, 02:00

http://www.panfluteforum.org/
[iframe=http://www.panfluteforum.org/][/iframe]
Humidor
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde suicune » 02 Feb 2009, 20:43

Eu cand fumez pipa prefer sa ascult muzica New Age (Vangelis, Enigma, Era etc.) si muzica de film orchestrala. Amplifica senzatia de relaxare oferita de pipa. Va trimit un sample din Vangelis - 1492: Conquest of Paradise. Merita incercat daca nu l-ati ascultat inca.
http://www.youtube.com/watch?v=J0kdjJmq45c
suicune
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde eugenk » 05 Feb 2009, 00:59

http://www.deezer.com
Muzici recente si nu numai,...muzici frantzuzesti si nu numai.
eugenk
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Pioneru » 05 Feb 2009, 10:22

Miles Davis & John Lee Hooker :1)
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: Muzica pt pipe

Mesajde stefanita » 05 Feb 2009, 15:57

Jarrett, Petrucciani et. Co, plus o feblete din copilarie: Jean Michel Jarre (da, stiu ca a fost in Bucuresti, dar nu mai intoarceti cutitul in rana - nu am avut cum sa vin atunci...). Aseara am dat gata un "plin" de Orlik pe Theodora Enache - "Radacini". Promit sa incerc sa fotografiez si pipa cu pricina, o noua achizitie!
stefanita
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde stefanita » 06 Feb 2009, 05:27

Hei! O stire "brand new" B. B. King se intoarce!!! Am citit acusica pe Realitatea! Aviz amatorilor de blues (Pioneru)! Plus ca este si un celebru fumator de pipa. Cum s-ar zice, unul de-al nostru... :1)
stefanita
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde bridge » 06 Feb 2009, 07:38

tom waits
Avatar utilizator
bridge
 
Mesaje: 2
Membru din: 07 Ian 2009, 04:20
Localitate: Buzau

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Pioneru » 06 Feb 2009, 10:13

[quote="stefanita"]Hei! O stire "brand new" B. B. King se intoarce!!! Am citit acusica pe Realitatea! Aviz amatorilor de blues (Pioneru)! Plus ca este si un celebru fumator de pipa. Cum s-ar zice, unul de-al nostru... :1)


He, He, He !!! ::57)
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: Muzica pt pipe

Mesajde eugenk » 13 Feb 2009, 00:03

tocmai s-a lansat Factory Records: Communications 1978-92 . se gaseste pe torenti deja. pentru amatori. :)
eugenk
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Baaron » 19 Iun 2009, 18:52

Baaron
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde tobacco_store » 10 Iun 2010, 23:42

Pe mine ma relaxeza Vaya Con Dios.
tobacco_store
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde pari » 11 Iun 2010, 09:17

Eu prefer sa nu ascult ceva ritmat(a se citi: de dans) prefer ceva de genul Vangelis,Tangerine Dream, Pink Floyd....JMJarre
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Angelos » 11 Iun 2010, 13:26

Django reinhardt...incercati...
Angelos
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Angelos » 11 Iun 2010, 13:32

pink martini la fel de mult
Angelos
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde tobacco_store » 12 Iun 2010, 00:42

Dl Pari incercati formatia,asta daca nu aveti deja albumele,blackmore's night,personal sunt fascinat de melodia asta:Diamond and Rust.
tobacco_store
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde pari » 12 Iun 2010, 10:04

[quote="tobacco_store"]Dl Pari incercati formatia,asta daca nu aveti deja albumele,blackmore's night,personal sunt fascinat de melodia asta:Diamond and Rust.

NU-i rau ce-mi sugerezi....Ritchie mi-a placut intodeauna (alaturi de Deep Purple) dar, nici Candice nu-i de neglijat; Merci!

p.s te rog sa te adresezi direct: PARI!
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Muzica pt pipe

Mesajde tobacco_store » 12 Iun 2010, 11:04

Multumesc asa voi face.
tobacco_store
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde std » 16 Aug 2010, 22:41

Apropo -- Diamonds and Rust este, pentru cei mai puțin familiari cu muzica din vremea aceea, un cover -- în opinia mea mai puțin reușit -- după minunatul original al lui Joan Baez, a cărei muzică, în special pe la începutul carierei, e tare potrivită îndeletnicirii noastre din fiecare seară.

Poate mai găsiți ceva potrivit direct în lista mea de pe last.fm: http://www.last.fm/user/std_ . Ignorați activitatea intensă din ultimele zile, eu am rămas blocat pe vocea lui Anneke von Giebsbergen, fosta solistă de la Within Temptation. Pentru pipă, John Lee Hooker, Duke Ellington, Simon & Garfunkel și Peter, Paul & Mary sunt următorii care îmi vin în minte. Și, pentru proprietarii de pipe churchwarden, să nu-l uităm pe Bach.
std
 

Re: Muzica pt pipe

Mesajde Humidor » 28 Dec 2010, 21:59

Nerecomandat celor mai tineri :ymhug:

[youtube]Ai4do-or2fg[/youtube]
Humidor
 

Următorul

Înapoi la Radio si Muzică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron