[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Pipe & Cigar Club Bucureşti • Vezi subiect - Raftul lui Cornel.

Raftul lui Cornel.

Fiecare pipar viseaza sa isi organizeze un loc in care sa isi tina ordonat pipele si tabacul...Asteptam pozele voastre cu coltul dedicat acestei pasiuni.

Raftul lui Cornel.

Mesajde cornel_badea » 17 Noi 2009, 10:59

Ziua buna domniilor voastre,


Raftul in discutie nu este spectaculos si nici nu are o componenta de marca, dar pentru mine este suficient si cu atat mai mult, este AL MEU! :19)
Voi incepe prezentarile de la stanga ( imaginii ) la dreapta, dar nu si in ordinea intrarii in scena:

- Un MEERSCHAUM primit de la socri. A fost luat din Turcia, dar nu stiu producatorul. Imi place cum arata dar nu prea o folosesc.
- A doua, VAUNE BASIC luata de pe pipe-shop de care sunt foarte multumit in special cum arata.
- Urmatoarea pipa ( GEORG JENSEN - 630 ) luata dintr-un targ de vechituri si reconditionata.
- Capitolul de la Algu.
- O pipa foarte draga mie ( as putea spune chiar preferata ) STANWELL - BRASS BAND 88 luata tot din targ de vechituri si reconditionata.
- FRABENVER LONDON tot de la Algu.
- Un '' brendy'' de pe pipe-shop, multumesc Humidor pentru sugestie
- Si ultima, prima mea bipa primita cadou, MR. BROG.

Toate fumeaza de la bine in sus, uscat, rece.

In imagine mai apar: perii, solutie de curatat, recipiente de tutun pentru care ii multumesc lui Silviu si o scrumiera, adaptare dupa ideea lui Humidor.
Suporturile pe care sunt pipele le-am facut in din chit vopsite si date cu lac. Nu sunt cine stie ce, dar ma folosesc de ele.
Imi cer scuze anticipat pentru calitatea imaginilor dar voi reveni cu ceva mai bun, imediat ce conditiile imi vor permite.

[imgres 800,600]http://i837.photobucket.com/albums/zz300/cornl_badea/Picture004.jpg[/imgres]

[imgres 800,600]http://i837.photobucket.com/albums/zz300/cornl_badea/Picture003.jpg[/imgres]

[imgres 800,600]http://i837.photobucket.com/albums/zz300/cornl_badea/Picture001.jpg[/imgres]
cornel_badea
 

Re: Raftul lui Cornel.

Mesajde pari » 17 Noi 2009, 11:13

Sa le folosesti cu mandrie!
Cand nu esti acasa, fii sigur ca te "reprezinta" cu succes....
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: Raftul lui Cornel.

Mesajde pintilie.costin » 17 Noi 2009, 15:24

Felicitari si la mai mare Cornel deja se vede o colectie cu un mare viitor.
Avatar utilizator
pintilie.costin
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 93
Membru din: 16 Mar 2009, 20:04
Localitate: Constanta

Re: Raftul lui Cornel.

Mesajde misu » 17 Noi 2009, 20:15

Felicitari, si la mai multe !!!
Ideea cu suportii din chit este foarte buna. Merita retinuta.
Iti doresc sa te bucuri de frumoasele de pe raft. Daca mai si fumeaza cum spui, atunci esti de invidiat.
Avatar utilizator
misu
 
Mesaje: 61
Membru din: 25 Oct 2008, 13:28
Localitate: Baia Mare

Re: Raftul lui Cornel.

Mesajde Humidor » 18 Noi 2009, 08:52

Felicitari!
Ne vinzi si noua patentul suportilor din chit?
Humidor
 

Re: Raftul lui Cornel.

Mesajde cornel_badea » 18 Noi 2009, 09:50

[quote="Humidor"]Felicitari!
Ne vinzi si noua patentul suportilor din chit?



Daca il vand? Normaaal! Doar e criza. Mai scot si eu un ban cinstit ce dracu' ! Discutam pretu' vineri, la intalnire. :19)

- Chit framantat, dat o forma in functie de talent si inspiratie de moment.
- Daca sunteti in criza, puteti apela la: sotie, prietena, amica, amanta ( dupa caz ).
- Lasat la uscat, vopsit cu vopsea lucioasa la tub ( a nu se folosi cea mata ), un strat de lac dupa, ( tot in acelasi tip de ambalaj ) dupa care se pot folosi. Q.E.D.
De preferat ar fi sa incercati alta materie prima, cea in cauza prezentatnd anumite dezavantaje: este foarte moale si nu prea isi pastreaza forma in timp ce se lucreaza, se usuca foarte greu ( in cazul meu 2 sapt ).

Succes! :1)
cornel_badea
 


Înapoi la Raftul piparului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron