Melone

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun ?

foarte slab
0
Niciun vot
slab
0
Niciun vot
mediu
0
Niciun vot
bun
1
100%
foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

Melone

Mesajde TLGTLC » 30 Sep 2013, 21:29

Nu am gasit nicaieri referinte despre acest tutun insa pentru mine a fost o placuta surpriza. L-am primit cadou...nu m-as fi riscat la o aroma de...pepene. Cam tot ce am fumat de la aceasta casa as incadra la capitolul ciudatenii. Nici tutunul de fata nu face exceptie. Un tutun de calitate aromatizat cu pepene. Chiar merge vara alaturi de o felie de pepene. Nu are deloc gust chimic cum m-as fi asteptat, nici gust din acela pe care-l are guma de mestecat ci un gust delicat de pepene adaugat unui tutun foarte usor care se pastreaza pana la final. Arde frumos si nu e deloc gretos.
Tutunul este taiat panglici, usor de manevrat si de aprins. Se afla intr-o punga de celofan, in cutie, pentru pastrarea umiditatii.
Daca vrei ceva usor, dar aromaticele ti se par dulci si gretoase sau ascund tutunuri de slaba calitate poti incerca un ,,pepene" de la Vauen.
Fişiere ataşate
DSCF1021.JPG
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010

Re: Melone

Mesajde Twain » 01 Oct 2013, 14:32

Ha-ha-ha!
Tocmai mă obişnuisem cu blendurile ,,Merde de Cheval", ,,Elephant Dung" sau ,,Babby's Bottom".
Prin comparaţie, ,,Melone" e un nume cuminte, care te duce cu gândul la un tutun de mestecat. ::10)
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Vauen

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron