Reiner - Red Label

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
1
33%
Mediu
1
33%
Bun
1
33%
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 3

Reiner - Red Label

Mesajde Humidor » 27 Oct 2008, 21:42

[img]http://forum.humidor.ro/images/Pipe/reinerredlabel1.JPG[/img]

La deschiderea cutiei miros de praf, igrasie, biblioteca, urina de soareci.

Amestecul englezesc spre balcanic, format din virginia bright si dark, kentucky, cavendish si putina latakia. Cavendishul da robustetea si bogatia aromei, kentucky ii da nota picanta. Latakia se simte cumva in spate doar o idee.
Aroma lasata in camera destul de placuta.

Producatorul il descrie ca find un amestec usor, mie mi s-a parut mediu spre tare. Prima oara l-am cumparat in urma cu 3 luni impreuna cu pipa Vauen de Luxe si l-am testat in aceasta pipa la o intalnire Pipa club Bucuresti. Sa fi fost din cauza pipei noi, sau din cauza caldurii de afara, in orice caz, a trebuit sa ma dreg cu un nectar de fructe deoarece ma luase ameteala. Si la urmatoarele pipe, tot tare mi s-a parut.

Arderea este destul de buna, se mai stinge si mai ramane cate ceva in cenusa la final dar asta depinde si de pipa...

Recomandat dupa o masa buna.
Fişiere ataşate
reinerredlabel2.jpg
reinerredlabel2.jpg (27.88 KiB) Vizualizat de 7237 ori
Humidor
 

Re: Reiner - Red Label

Mesajde Augustinus » 08 Noi 2008, 17:24

Merge si inainte de masa la fel de bine. Reiner Red Label, ca toata gama Reiner, de altfel, este un tutun de toata ziua, nici prea tare, nici prea slab, menit sa te faca sa simti ca fumezi o pipa de calitate, fara sa te ia ameteala, durerile de stomac si usturimile pe limba. Eu l-as asemana cu Early Morning de la Dunhill, ceva mai moderat cu latakia, dar, in esenta, un tutun onest pe care merita sa dai si banii si timpul.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Reiner - Red Label

Mesajde Augustinus » 08 Noi 2008, 17:25

Si cum e cu ... urina de soareci??? Ar merge oarecum si soseta nespalata, din aia flausata, 3 la zece mii. Ma rog, asa crede un bun amic de-al meu nefumator.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Reiner

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron