Planta- Veermaster

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
1
50%
Mediu
1
50%
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

Planta- Veermaster

Mesajde alguhan » 07 Sep 2009, 10:22

Am cumparat acest produs de la pipe-shop.net.

Din pacate, descriptia tutunului in versiune engleza la site-ul respective nu corespunde la acest produs. Versiune in germana pare OK. Si eu l-am cumparat citind versiune engleza. Asa ca ma asteptam la un tutun de virginia pura. Acesta este aromatic.
[attachment=0]
veermaster.jpg


Dupa cum se vede la poze este destul de atragator. Taietura cubica ofera si un aspect interesant. Tutunul miroase ca la patiserie, un amestec de vanilia si fructe, precum portocale, si ciresi.
Dupa o aerisire indelungata mirosul diminueaza. Se impacheteaza destul usor, si daca este aerisit bine se si aprinde usor.

Primul gust este cel de aromatice, de care nu pot sa suport oricand, dar promitator prin faptul ca inca se degusta si ceva tutun din el. Nu prea simt mirosul de cirese in timpul fumatului, altfel nu puteam sa-l fumez. Dupa cateva pufuri aromele fructifere incep sa faca si mai mult loc pentru un gust de tutun. Dar totusi sint pe prim plan. La jumatate bolului incepe sa apara si un gust condimentat/piperat precum perique.

Nota de camera este splendid. Daca sinteti insurat si nu vreti belele fumati-l acasa, nu si cand sinteti afara, singuri.

Tutunul se fumeaza usor, nu e tare, cu aromele si gusturi bine proportionate, in armonie. Are tendinta de a incalzi cam mult, dar totul se rezolva cu un ritm reglat de pufuri.

Chiar daca nu sint un fan al aromaticelor, acest tutun mi-a lasat o impresie buna. L-am votat mediu. Daca am fi fost un fumator de aromatice cred ca-l votam foarte bun.

PS: Descriptia in engleza din site-ul lui Lothar este facuta pentru un alt tutun, "Hamborger Veermaster". Am trimis un e-mail cu aceasta problema. Vedem ce-mi raspunde.
Avatar utilizator
alguhan
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 235
Membru din: 30 Ian 2009, 13:19
Localitate: Çorlu, Turkey

Re: Planta- Veermaster

Mesajde alguhan » 07 Sep 2009, 10:53

Herr Lothar mi-a raspuns la email in mai putin de o ora. Zice ca a corectat problema si isi cere scuze..
Avatar utilizator
alguhan
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 235
Membru din: 30 Ian 2009, 13:19
Localitate: Çorlu, Turkey


Înapoi la Planta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron