cea veche

cea veche

Mesajde macoveisorinionel » 24 Dec 2010, 19:16

Dupa o zi de munca,cind soarele in fuga lui, se impiedeca in crengile molizilor seculari, ce e mai placut decat sa savurezi o pipa "de vant"?! O savurez de vreo patru-cinci ani.Am scapat-o de pe casa si ma bucur ca am ramas cu Atlasu' la locul lui (si cu pipa-ntreaga). M-a costat odata, demult, 60 de lei,e din lemn de par,usoara, nepretentioasa, si draga tare. ajutati-ma! unde mai gasesc pipe cu capac anti vint? eu de asa ceva am nevoie... Si draga de ea cred ca ma lasa...chiar si la una pe zi ,dar nu de MATY...
Fişiere ataşate
pipa preferata.jpg
pipa preferata.jpg (104.42 KiB) Vizualizat de 12717 ori
macoveisorinionel
 

Re: cea veche

Mesajde victor » 24 Dec 2010, 20:10

Ehehe... Inteleg de ce vorbesti asa frumos despre ea. In poza mea o vezi pe surioara. Tot par, acelasi capacel, cred ca tot acelasi producator; polonez in cazul meu.
Din pacate paroasa mea nu mai este functionala. S-a stricat (i-am stricat) mustiucul. Sper sa pot sa-l inlocuiesc cindva. A fost prima mea pipa.
Fişiere ataşate
par pipa.jpg
Pipa mea de par
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: cea veche

Mesajde macoveisorinionel » 24 Dec 2010, 23:08

[quote="victor"]Ehehe... Inteleg de ce vorbesti asa frumos despre ea. In poza mea o vezi pe surioara. Tot par, acelasi capacel, cred ca tot acelasi producator; polonez in cazul meu.
Din pacate paroasa mea nu mai este functionala. S-a stricat (i-am stricat) mustiucul. Sper sa pot sa-l inlocuiesc cindva. A fost prima mea pipa.

Ei nea Victore,de aia imi este frica si mie... Si a mea paroasa,maine poimaine nu o sa mai fie functionala.tot din cauza mustiucului(am un canin blestemat), plus ca nu mai tine filtru.Si dilema de fapt e; cum sa o inlocuiesc?...din atatea probleme m-a scos! si multe pipe "scumpe" pe piata sunt, (chiar si-n Bucovina) dar nu "de vant"...
macoveisorinionel
 

Re: cea veche

Mesajde victor » 24 Dec 2010, 23:24

Pai cred ca avem doua variante:
1: [url]http://www.tecon-gmbh.de/index.php?cPath=239_552[/url]
2: Poate citeste cineva si ne ajuta. Un pipier ma gindesc...
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: cea veche

Mesajde Humidor » 24 Dec 2010, 23:36

Cumparati-va voi mustiucurile da vi le montez eu.
Humidor
 

Re: cea veche

Mesajde Cristi Tanase » 25 Dec 2010, 19:14

Dlui Victor ii donez eu o pipa pe care nu o pipez.
Stemul este aproape nou, fara urme de dinti si poate se potriveste la pipa dlui.
Fişiere ataşate
Mr. Brog 2 .JPG
Mr. Brog
Mr. Brog 1.JPG
Mr. Brog
Cristi Tanase
 


Înapoi la Pipa preferata

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron