[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/bbcode.php on line 384: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
Pipe & Cigar Club Bucureşti • Vezi subiect - Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Programari pentru intalnirile membrilor si discutii despre acestea
Reguli forum
Programari pentru intalnirile membrilor si discutii despre acestea

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Baaron » 07 Noi 2008, 18:06

Din pacate nu pot sa ajung la intalnire...ramane pe data viitoare...
Fum rece !!!
Baaron
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde cristi_l » 07 Noi 2008, 18:52

din pacate si eu a trebuit sa absentez, dar pt. saptamana viitoare imi schimb tot programul :15)
cristi_l
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Ankh » 07 Noi 2008, 19:09

In momentul asta suntem 8 ... Din pacate lumina este infecta si nup sa fac poze :( .
Ankh
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Humidor » 07 Noi 2008, 22:56

Am fost: mrg, humidor, molia, augustinus, pecta, ankh, twain, vlad, cata2006, in total 9.

Vedeta serii a fost Balkan Flake de la Twain. S-au degustat multe tabacuri, au fost discutii interesante despre pipe, am cunoscut noi membri.

[div=center][attachment=5]
P1011478.JPG


[attachment=4]
P1011476.JPG


[attachment=3]
P1011474.JPG


[attachment=2]
P1011477.JPG


[attachment=1]
P1011480.JPG


[attachment=0]
P1011481.JPG


:46) :46) :46) :46)[/div]
Humidor
 
Sus

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde pecta » 07 Noi 2008, 23:32

m-am simtit foarte bine in seara asta.

voi mai veni :D
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Ankh » 08 Noi 2008, 00:34

Cu scuzele de rigoare :oops: (nu stiu cum mi-a scapat din vizor Pecta) pun link-uri catre urmatorul colaj...

http://vladdodan.ro/NKN_4739_bw_resize.jpg
http://vladdodan.ro/NKN_4739_resize.JPG

(colajul are - redus la jumate - ~2MB si nu puteam sa-l urc aici din cauza limitelor, asa ca l-am pus la mine pe site si il descarcati de acolo ;) )

LE: Pentru cine vrea sa-si faca tapet din pozele de la intanirea asta, am uploadat si full-size-ul:

http://vladdodan.ro/NKN_4739.JPG ( !!! atentie ~ 15MB)
Ankh
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde pecta » 08 Noi 2008, 01:19

nu e nici o problema
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Twain » 08 Noi 2008, 01:23

A fost foarte placut.
Ne-am prezentat 9 !!! De mult nu am mai fost atatia.
M-a bucurat mult revederea cu "veteranii" augustinus, mrg si cata2006, si m-a incantat sa-l revad pe vlad, dupa o absenta lunga, de asta-vara. De asemenea, mi-a facut mare placere sa-i cunosc pe Ankh si pecta, nou-veniti in cercul nostru si carora le urez la cat mai multe (si placute) participari la aceste intalniri. Despre Humidor si Molia nici nu mai pomenesc, se stie doar ca ei sunt, practic, sufletul acestor intalniri.
Am vazut multe pipe frumoase: elegantul calabash al lui Molia, inedita Barontini a lui Humidor, sobra Parker a lui mrg, aristocrata Big Ben a lui cata2006, precum si Brebbia "de poveste" a lui pecta (ca sa enumar doar cateva).
Tutunuri - multe si variate, sa le tot degusti pana tarziu, in noapte. Am avut doua mese pline de ele, de nici nu le puteai tine minte pe toate. Noroc cu pozele facute cu aparatele foto (care au fost si ele din toata gama, de la complexul DSLR Nikon al lui Ankh si pana la amaratul meu telefon mobil). Eu am apreciat foarte mult tabacurile "Squadron Leader" si "Commonwealth" ale lui mrg, desi nu am gasit deloc de lepadat nici "Dunhill Standard Mixture" de la Humidor sau "Presbyterian" de la augustinus. Unul mai bun decat altul...

In concluzie, a fost (din nou) o seara de exceptie, petrecuta in compania unor oameni agreabili, asa cum numai o intalnire intre pipari poate sa fie.
------------------------------------------
Carcoteala: singurele lucruri care nu prea s-au potrivit au fost muzica prea tare (acum, cand scriu, ma ustura gatul, dar nu de la fumat, ci de la tipat unii la altii ca sa ne auzim), locurile oarecum incomode pe care le-am avut la dispozitie (unora dintre noi le-au amortit picioarele) si bezna aproape neagra incare am stat (cand vroiam sa admir o pipa, trebuia s-o ridic in lumina portocalie care intra pe fereastra de la un felinar stradal).
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Augustinus » 08 Noi 2008, 13:26

Intr-adevar a fost o intalnire reusita, cu lume multa si buna. Este adevarat ca muzica aceea house mi-a sunat mai tot timpul in ceafa, dar calitatea oamenilor si a tutunurilor a diminuat simtitor discomfortul.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde cristi_l » 08 Noi 2008, 19:13

urmatoarea intalnire cand va fi? vineri, pe 14 noiembrie?
cristi_l
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde Molia » 08 Noi 2008, 19:46

Urmatoarea va fi prin decembrie, probabil in saptamana 2. Putem incerca revenirea la intalniri la 2 saptamani, dar se rareste populatia
Molia
 

Re: Intalnire in Loggia vineri, 7 noiembrie, ora 18.00

Mesajde mrg » 10 Noi 2008, 11:11

A fost intr-adevar o reuniune interesanta, chiar daca nu a fost un "record e audienta", asa cum se anunta initial. Din pacte, locatia a cam lasat de dorit - mai precis conditiile oferite noua, cred ca o alta pozitionare in local ar fi fost mai avantajoasa. Oricum, prezenta piparilor, subiectele discutate, pipele admirate, atat cat s-a putut vedea (din fericire am apucat sa ma uit "pe lumina" indeaproape la pipele lui Bogdan si ale Moliei), si mai ales tutunurile gustate au anulat aproape complet minusurile amintite. :!:
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Anterior

Înapoi la Întâlniri în Bucureşti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori