Tutun de... vacanta

Tutun de... vacanta

Mesajde pari » 18 Sep 2009, 18:04

pentru ca am fost in vacanta in Toscana si am locuit in Vinci, satul natal al lui Leonardo, am incercat ....mai intai:
DA VINCI - de la Dan Tobacco; Virginia mixat cu Black Cavendish, totul fiert cu vin rosu de Tuscana. Placut la fumat ...si pentru pasivi cu o aroma echilibrata.
Eu l-am incercat cu un vin rosu, productie 2008, din regiune, no name, de la o ferma vecina.
Recomandare: de trecut la favorite!
The MALT HOUSE - Dan Tobacco; Virginia aromat si dur in acelasi in acelasi timp, ca un malt whiskey(nu degeaba a stat "la topit" 12 saptamani).
L-am savurat la un pahar de Talisker.
Recomandare: trebuie sa-l cunosti!... daca esti fumator de pipa.
BLUE NOTE - de la Altadis; mix de Burley, Virginia si "world famous Green River Black Cavendish". Daca nu as fi stiut ce fumez as fi jurat ca este Capitan Black albastru(royal)...
Recomandare: daca vrei sa te gaseasca cineva repede intr-o sala mare, fumeaza-l!
SAVINELLI Armonia - de la Ente Tabacchi Italiani; Virginia imbogatit cu tutun oriental, Burley si Kentucky. Din pacate uscat l-am cumparat; las pentru mai tarziu comentariile.
Recomandare: ...vine dupa umidificare!
Fişiere ataşate
c3.jpg
c4.jpg
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Înapoi la Cel mai recent tutun fumat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron