Ce ati fumat de Revelion?

Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde pecta » 01 Ian 2009, 13:19

Am o curiozitate legata despre ce ati fumat de Revelion, in ce pipa si alaturi de ce licoare.

Eu am pus in bolul Brebbiei mele Ashton Type 5 ( multumesc inca o data lui Humidor pentru acest tutun). E un tabac aromat. Cum Revelionul e un eveniment destul de social, a trebuit sa ma gandesc si la ceilalti , asa ca am ales ceva mai tolerabil pentru nasurile lor. Cum nu beau alcool de ceva ani buni, am combinat pipata cu o Cola ordinara.
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Twain » 01 Ian 2009, 16:10

Eu n-am apucat sa fumez nimic. Am facut revelionul, cu prietenii, acasa la mine si nu prea am avut timp sa ma intind la o pipa. Deh, ca gazda: mai destupi o sticla, mai duci la bucatarie niste pahare goale, te ocupi de piscoturile de la miezul noptii, schimbi CD-ul cu muzica, ... si trece noaptea. Ca sa nu mai vorbesc de dansat cu sotia personala si cu cele ale prietenilor, ca ne cunoastem de mult.

Dar aveam pregatita o pipa Stanwell si niste MacBaren Vanilla Cream Loose Cut. Ca sa nu ofensez nasurile mai "neintelegatoare" din jur. :43)
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Humidor » 01 Ian 2009, 17:30

[url=http://www.cigars-review.org/Vegas-Robaina-Famosos.htm]Vegas Robaina Famosos[/url]
[url=http://www.pipe-shop.net/Shop/cgi-bin/his-webshop.cgi?f=NR&c=kk_1380877&t=pipe_tobacco]Chieftain's Islay Mixture[/url]

Cat despre deranjatul nasului, la mine a fost invers, m-a deranjat pe mine fumul de tigari.
Humidor
 

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Molia » 01 Ian 2009, 17:41

McConnell's Red Virginia in calabash
McConnell's Oriental in Peterson
Pipele au reusit sa ma salveze de la mult plictis si au mutat discutiile de la moda, masini si amintiri despre revelioane anterioare la tutunuri, vinuri si in final politica :)
Molia
 

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Twain » 05 Ian 2009, 01:24

Daca-mi permiteti sa modific putin intrebarea: primul tutun pe care l-am fumat DUPA revelion a fost University Flake. Nu stiu de ce, dar de UF am avut cea mai mare pofta. :D
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Baaron » 05 Ian 2009, 10:44

Ashton Old London Pebble Cut ...
Baaron
 

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Pioneru » 06 Ian 2009, 18:30

Samule Gawith - Squadron Leader
Rainer - Yellow label
Avatar utilizator
Pioneru
Membru de onoare
 
Mesaje: 72
Membru din: 30 Oct 2008, 17:43
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Augustinus » 16 Ian 2009, 00:20

Revelionul din anul acesta a fost pus sub semnul abstinentei, astfel ca nu am avut voie sa pufai decat o pipa. Dat fiind faptul ca era un moment deosebit si prietenii tot faceau glume pe seama incercarilor mele de a ma lasa de fumat, am umplut pipa (o Savinelli) cu ultimele ramasite de Orlik Golden Sliced. Din pacate, fumata m-a facut sa regret ca promisesem ca voi renunta la acest viciu atat de placut.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde stefanita » 16 Ian 2009, 01:21

Augustinus: sper ca nu te-ai lasat de tot de fumat!!! Mi-a atras insa atentia tutunul pe care zici ca l-ai savurat de revelion si pe care l-am fumat si eu EXACT atunci! Am avut o doza de 100 gr. cu mine, pe care mi-am luat-o dupa o experienta exceptionala cu un pachet de 50. Pe al meu l-am varat intr-o VAUEN veche de cand lumea! Spune-mi: tu ce ai avut – pachet sau doza? Cel din pachet are un cut absolut fabulos!!! Cel de la doza este tot cam asa, desi "banda" (caci altfel nu o pot numi) este contorsionata zdravan. Eu sunt extrem de multumit de el si mi se pare o incantare atat pentru ochi cat si pentru papilele gustative! Chiar daca nu este un virginia pur, ci mai are si ceva adaosuri aromate, lasa o aroma placuta si (ceea ce se intampla destul de rar) si un gust bun. Tie cum ti s-a parut? Oare Orlik Golden Sliced nu ar face de un capitol la sectiunea de reviews ?
stefanita
 

Re: Ce ati fumat de Revelion?

Mesajde Humidor » 16 Ian 2009, 09:26

Am adaugat Orlik la reviewuri. In cazul in care apar producatori noi faceti review-urile la "Altii". Eu o sa le mut dupa ce introduc categoria.
Humidor
 

Re: Cel mai recent tutun fumat

Mesajde pari » 28 Feb 2009, 00:34

nume: Ambiente Fireplace
producator: Sonstige
Impresii: aroma 3(Mc.Baren),echilibrat, ambalaj special !
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Cel mai recent tutun fumat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron