Tutun nou fumat

Tutun nou fumat

Mesajde macoveisorinionel » 27 Dec 2010, 14:16

Dupa ce a trecut postul, post si in ale fumatului, nu ca fumatul pipei ar fi de frupt, ci doar pentru faptul ca pentru mine e o mare placere, si vreo sase saptamani am cam renuntat la...placeri, am incercat un nou tutun! Mos Craciun, printre altele m-a facut si cu o punga de MALTAN-Ready Rubbed venit proaspat tocmai din Irlanda. De cum am deschis punga de tutun am simtit un miros acrisor de mere coapte-n rula (poate sarbatorile-s de vina). Tutunul inchis la culoare si foarte fin feliat, numai bun de umed (zic eu) s-a lasat frumos asezat in bolul pipei (SAXO). Am dat cu rabdare foc "chinului" meu si m-am lasat usor invaluit de un fum fin, chiar fin tare, de o culoare alba cu usoare reflexe albastrui. L-am fumat lent, savurand mirosul fumului din jurul meu, miros cu aroma de mosc zic eu si poate putin parca si de prune afumate. Pana aici toate bune si frumoase numai ca eu l-am fumat in incapere, si chiar daca camera e destul de mare nu recomand nimanui sa-l pipeze in incapere. E cel mai tare (dur) tutun pe care l-am fumat pana acum. Afara,in aer liber e ok. Arde bine, cap- coada, fum rece si nu necesita reprinderi. Scrumul rezultat alb-cenusiu cu minuscule puncte inchise la culoare. Poate cineva dintre dumneavoastra il cunoaste mai bine. La mine astea au fost primele impresii.
Fişiere ataşate
tutun2.jpg
tutun2.jpg (86.93 KiB) Vizualizat de 4483 ori
tutun1.jpg
tutun1.jpg (132.81 KiB) Vizualizat de 4483 ori
macoveisorinionel
 

Înapoi la Cel mai recent tutun fumat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron