Aromare tutun

Aromare tutun

Mesajde RobertM25 » 04 Ian 2019, 02:19

Bună ziua, domnilor!

Aș avea nevoie de un sfat... Sunt fumător începător și înante de a trece la alte blenduri cum ar fi Captain Black, pe care l-am trecut în revistă acum cîteva zile, aș dori să trec cu bine de acest Stanwell Classic care, sincer să fiu, m-a cam îndepărtat de pipă în ultimele săptămîni. Este posibil să-l aromez în vreun fel?
"Totuși, noaptea nu părea încă pierdută. [...] Îmi scot pipa și-o umplu. Aveam tot impulsul și timpul la dispoziția mea. Doar un punct de oprire. Un popas de noapte undeva, acolo, în mijlocul fantomelor."
Avatar utilizator
RobertM25
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Iun 2018, 21:56
Localitate: București
Fumez pipa din: 0- 0-2018

Re: Aromare tutun

Mesajde misu » 07 Ian 2019, 11:47

Buna Robert,

Nu cred ca are rost sa te chinui sa schimbi aroma unui tutun. Sunt atat de multe tutunuri cu arome incat nu are rost sa pierzi timp cu unul singur.
Incearca mai multe tutunuri. Este imposibil sa nu gasesti unul pe gustul tau.

Cu respect,
Misu
Avatar utilizator
misu
 
Mesaje: 61
Membru din: 25 Oct 2008, 13:28
Localitate: Baia Mare

Re: Aromare tutun

Mesajde RobertM25 » 09 Ian 2019, 01:59

[quote="misu"]Buna Robert,

Nu cred ca are rost sa te chinui sa schimbi aroma unui tutun. Sunt atat de multe tutunuri cu arome incat nu are rost sa pierzi timp cu unul singur.
Incearca mai multe tutunuri. Este imposibil sa nu gasesti unul pe gustul tau.

Cu respect,
Misu


Vă mulțumesc frumos pentru sfat!
"Totuși, noaptea nu părea încă pierdută. [...] Îmi scot pipa și-o umplu. Aveam tot impulsul și timpul la dispoziția mea. Doar un punct de oprire. Un popas de noapte undeva, acolo, în mijlocul fantomelor."
Avatar utilizator
RobertM25
 
Mesaje: 4
Membru din: 27 Iun 2018, 21:56
Localitate: București
Fumez pipa din: 0- 0-2018

Re: Aromare tutun

Mesajde TLGTLC » 27 Ian 2019, 01:33

Ideea este sa incerci mai multe tabacuri, cutia de Stanwell sa o dai deoparte (cel mai bine pastrezi continutul intr-un borcan ermetic) si candva va fi pe gustul tau sau eventual sa il amesteci cu alt tutun. La aromatice, Latakia taie din dulceata, burley este iar un mixer bun.
Avatar utilizator
TLGTLC
 
Mesaje: 133
Membru din: 01 Dec 2010, 17:32
Fumez pipa din: 01 Noi 2010


Înapoi la Blenduri proprii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron