Metropolitan

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
1
100%
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 1

Metropolitan

Mesajde Insuratelu Cristi » 11 Feb 2014, 15:30

Mandru posesor de tutun american.1.5 oz-aproximativ 42g. Cutie frumoasa cu sigla aurie pe capac. Pe eticheta scrie "aromatic blend of golden virginias, rich burleys and black cavendish". Ce mai, fericire totala. Deschid cu fiori placuti conserva (capac metalic cu urechiusa ca la dozele de bere). Un miros dulceag de zahar brun si parca putina scortisoara, tutunul taiat fasii, aspect 10 din 10, miros 10 din 10. Pe site la ei era descris: "Today the cultural inheritance of Paris can be admired in its museums, art galleries, architecture and cuisine. Especially the cuisine, for the French seem to have an appreciation for sweet tasting things. This delicious blend of Golden Virginia, Rich Burley, and Black Cavendish is a smoke to delight the palate". Sa nu uitam ca Sutliff este importatorul lui Mac Baren in SUA. Aromatic 4/5 si corpolenta 3/5. Toate super pana aici.

Dar dragi tovarasi intr-ale pipei, restul a fost cosmar. Ma chinui sa fumez aceasta cutie de 3-4 luni. Am incercat prin toate metodele si toate pipele pe care le am (13 la numar), rezultat catastrofal. Daca as avea nevoie sa scot mirosurile grele din camera as fuma tutunul asta. Ba nu. L-as lasa sa arda singur pentru ca eu a trebuit sa scot "dulcegaraia" din pipe cu greutate. Pe parcursul fumatei nu am simtit decat "aroma" de care va povesteam la inceput. Nici vorba de "golden virginias, rich burleys and black cavendish". Miasma este atat de puternica ca estompeaza totul. De vitamina N nici pomana. Stiam ca americanii folosesc zaharul dar nici asa. Va las pe voi dragilor sa-l testati si voi. Poate pentru gusturile voastre va fi placut. ca despre mine...
Fişiere ataşate
20140211_114424.jpg
20140211_114509.jpg
Avatar utilizator
Insuratelu Cristi
 
Mesaje: 73
Membru din: 04 Feb 2014, 09:47
Localitate: focsani
Fumez pipa din: 0- 0-2000

Înapoi la Sutliffe Tobacco Company

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron