"Sfaturi si ...altele"

"Sfaturi si ...altele"

Mesajde pari » 16 Sep 2012, 18:38

Dragii mei colegi, am observat, in timp, ca exista tendinta de "a pune etichete" cu o mare usurinta, de obicei fara o baza reala sau experienta.
Ma refer aici la observatii legate de tipul de tutun pe care-l fumeaza unii dintre noi, avansati sau incepatori; este un tutun aromat=sapun...etc....
Oamenii, dragii mei sunt diferiti, au preferinte diverse pe care NOI nu trebuie sa le etichetam; etichetele si prejudecatile creaza bariere in comunicare.
Noi, ce facem parte din acest grup de pasionati fumatori de pipa avem posibilitatea sa impartasim din cunostintele si experientele noastre celor ce vor sa devina fumatori de pipa; sfatul meu este sa nu le creem bariere, sa fie liberi sa ne impartaseasca din experientele lor sa puna intrebari liberi si fara temerea ca pot sa primeasca o nota proasta pentru "stangacia lor".
Va respect !
Declar ca fumez pipa din 1978 si fumez tutun aromat, sec, mixturi diverse cu aceasi pasiune si azi....
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Înapoi la Elemente de bază

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron