HELP

Moderator: mrg

HELP

Mesajde bigboy » 14 Apr 2010, 21:54

Buna seara, domnilor. Am achizitionat ieri o pipa meerschaum de la JPB Victoriei, prima de acest gen; la prima fumata am utilizat tutunul meu de baza, adica Amphora Full Aroma. Am inteles ca este normal ca la primele fumate gustul sa fie alterat. Astazi, la a doua fumata, am folosit W. O. Larsen Fine & Elegant (despre care am sa scriu un review la locul potrivit). In fine, sa ma intorc la problema: intrucat gustul si aroma tabacului mai sus mentionat au fost total alterate, dupa golirea pipei si racirea ei (aprox. o ora) am desfacut mustiucul, vrand sa scot piesa intermediara dintre el si shank (pipa primeste filtru de 9mm) pt a curata canalul de fum. La incercarea de desurubare a acesteia, din shank s-a desprins o bucata: aprox. L: 20mm/l: 15mm. Daca m-as pricepe la computere mai bine, as atasa si niste poze. Va rog, spuneti-mi: cu ce as putea s-o lipesc? Va multumesc.
Avatar utilizator
bigboy
 
Mesaje: 5
Membru din: 07 Mar 2010, 13:04

Re: HELP

Mesajde Humidor » 14 Apr 2010, 22:12

Humidor
 

Re: HELP

Mesajde pari » 16 Apr 2010, 12:48

Recomandarea mea este sa o duci inapoi si sa ceri schimbarea ei, ai acest drept!
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti


Înapoi la Întreţinere şi reparare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori

cron