Denicare Pipe Polish

Moderator: mrg

Denicare Pipe Polish

Mesajde Valentin » 25 Mar 2009, 22:39

Imi ofera cine un sfat despre modalitatea cea mai eficienta de a folosi Denicare briar polish. Multumesc.[attachment=0]
denicarepipepolish.jpg
denicarepipepolish.jpg (33.58 KiB) Vizualizat de 6883 ori
Avatar utilizator
Valentin
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Feb 2009, 22:27
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Denicare Pipe Polish

Mesajde Twain » 26 Mar 2009, 13:13

Eu inca nu am primit cutia mea de Denicare, dar pot sa-ti spun cum folosesc o pasta de lustruit asemanatoare: pun putin pe o carpa, in mai multe puncte, si las pasta sa se usuce 2-3 ore. Apoi frec bolul pipei vreme de cel putin 10 minute. Sau pana cand capata un luciu de care sa fiu eu multumit. Mi s-a intamplat sa frec la o pipa si 2 ore, dar mi-am pus un film ca sa treaca timpul mai repede. [img]http://i289.photobucket.com/albums/ll226/Hamza_B/GIFS/freaked_out_watching_tv.gif[/img]
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Denicare Pipe Polish

Mesajde Valentin » 27 Mar 2009, 21:40

Asa voi proceda si eu, multumesc!
Avatar utilizator
Valentin
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 4
Membru din: 21 Feb 2009, 22:27
Localitate: Cluj-Napoca

Re: Denicare Pipe Polish

Mesajde elekes » 08 Apr 2009, 23:50

Astazi am cumparat un kit de reconditionare "Deni Care" pentru pipe,"Deni Care" pentru mustiuc de ebonit si un "Deni Clean" pentru vatra si gaura de fum.
De la pasta pentru mustiuc am asteptat minuni dar nu asa s-a intimplat, nu prea a avut efect la mustiucurile mele vechi.
Desi scria pe spate ca trebuie sa dai cu solutia si sa stergi cu o carpa si o sa fie ca nou, nu prea a mers desi am incercat de cinci ori pe fiecare.
Pasta pentru pipa cu imaginea de mai sus este superba, are la baza ceva ceara si a dat un luciu extraordinar pentru pipa, chiar unele pipe si-au schimbat culorile, acum au o culoare mult mai deschisa, mai frumoasa...La o pipa am observat ca dupe ce am dat cu solutia si am sters, pe carpa a ramas ceva maron, galben-portocaliu, am dat inca o data si a devenit tot mai deschisa....Chiar merita incercata pasta asta.
elekes
 


Înapoi la Întreţinere şi reparare

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron