EPipeX Greece

EPipeX Greece

Mesajde Alexandru » 14 Iun 2010, 08:27

Pentru ca am dat o fuga pana in Grecia, nu puteams a nu caut o pipa greceasca. Greu domnule, foarte greu. E drept am fost pe o insula (Thassos mai exact) dar nu am gasit nici un magazin de pipe, nici un magazin cu tutun de pipe, mai exact nimic. Insa in penultima zi, norocul mi-a suras si am gasit ascuse intr-un magazin de suveniruri mai acatarii 5 pipe grecesti produse de un pipier grec sub denumirea de EPipeX. Trei pipe mici(11-13 cm lungime, diamtrul bolului de 17-18mm) si una mare. Niste preturi considerabile, doar erau singurele pipe de pe insula. Am achizitionat doua pipe mici, un bent pentru mine si un straight cadou pentru prietenul Victor (motiv pentru care nu pot spune pretul exact). Eu va povestesc despre pipa mea. O pipa din briar cu aspect frumos al nervurilor, lacuita, dar totusi neatent lucrata. Are niste mici defecte pe stem, dar era singurul bent ceea ce il facea ideal pentru atunci cand conduc. Este o pipa usoara care sta foarte bine in gura si ofera o fumata placuta ce dureaza 10-15 minute.
I-am facut si niste poze, catarata intr-un palmier.
Fişiere ataşate
IMG_0685.JPG
IMG_0687.JPG
IMG_0688.JPG
IMG_0689.JPG
Alexandru
 

Re: EPipeX Greece

Mesajde pari » 14 Iun 2010, 09:18

concluzie, viata ne invata mereu, Persevereaza!
Sa le folosesti cu placere! :2)
Avatar utilizator
pari
Membru de onoare
 
Mesaje: 473
Images: 121
Membru din: 27 Feb 2009, 22:37
Localitate: Ploiesti

Re: EPipeX Greece

Mesajde Angelos » 14 Iun 2010, 13:47

PIpele grecesti bune,am citit pe forumul piparilor din Atena, sunt cele de firma Alexander.In toamna voi achizitiona si eu una si sper sa impart aceasi parere..Fum rece!
Angelos
 


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori

cron