Molina

Molina

Mesajde Alexandru » 03 Iun 2010, 09:57

Aseara a fost un mic craciun. Cu bunavointa lui Zudo, eu si Victor ne-am primit comanda mai devreme. Am fumat pentru prima data din noua mea pipa, o Molina dreapta. Raportul calitate pret(14 E) al pipei comandate de pe pipe-shop este forte bun. O pipa surprinzator de bine facuta, ingrijita, care ofera o fumata placuta mai ales din pricina stemului lat, care se aseaza foarte bine in gura. Greutatea pipei este un plus, fiind foarte usoara, iar bolul este generos. Acum lucrurile mai putin bune. Nu prea seamana cu cea din poza de pe site, shankul fiind mai lung decat ma steptam. Peretii bolului sunt subtiri ceea ce duce la o incalzire a pipei, dar nu exagerat de mult. Este o pipa lacuita(acest lucru este mentionat pe site) si, ca orice pipa lacuita, nu respira atat de bine. Dupa toate acestea este o pipa buna, pe care o recomand piparilor incepatori care nu pot sau nu vor sa investeasca mult intr-o pipa.
Multumiri lui Zudo.
(Promit sa revin cu poze)
Alexandru
 

Re: Molina

Mesajde cornel_badea » 03 Iun 2010, 10:33

Felicitari Alexandru, sa te bucuri de noua ta achizitie si la cat mai multe! :1)
De ceva timp tot trag cu ochiu' si eu la ele.
O sa o vad live la intalnire, daca o sa fie posibil.
cornel_badea
 

Re: Molina

Mesajde zudo » 03 Iun 2010, 14:18

Sa o folosesti sanatos ! Lacul poti sa-l dai jos cu un smirghel fin. Vezi un exemplu: viewtopic.php?f=15&t=856.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Molina

Mesajde Alexandru » 14 Iun 2010, 07:53

Am promis ca vin si cu poze. Pentru ca a fost una ditre pipele pe care le-am luat cu mine in recentul concediu din Grecia, o prezint asezata linistit intro scorbura de maslin.
Alexandru
 

Re: Molina

Mesajde Alexandru » 14 Iun 2010, 07:56

De fapt aici sunt pozele (eroare de pilotaj).
Fişiere ataşate
IMG_0675.JPG
IMG_0674.JPG
IMG_0673.JPG
Alexandru
 


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron