CAUT SOCIOLOG (!?)

CAUT SOCIOLOG (!?)

Mesajde ghibortz » 09 Aug 2010, 02:54

are careva dintre pshihomanţii acestui forum relaţii directe în lumea copiilor străzii sau a centrelor de plasament etc...?
trebuie să mă documentez cumva mai înspre interiorul problemei.
aştept răspunsuri.
mulţam.
ghibortz
 

Re: CAUT SOCIOLOG (!?)

Mesajde Alien » 10 Aug 2010, 03:43

Sa inteleg ca termenul "psihomanti" a fost o gluma de proasta calitate, dar ai uitat sa mentionezi lucrul acesta.... :|

Sufixul "-manti" duce cu gandul la necromanti, chiromanti, etc, si este in general atribuit adeptilor unor practici cu destul de putine conexiuni cu stiinta sau realitatea. Sper ca nu asta ai vrut sa insinuezi, ci a fost doar o.... faurire neinspirata de cuvinte.
I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti...
Avatar utilizator
Alien
 
Mesaje: 104
Membru din: 22 Iun 2010, 01:02
Localitate: Moreni/Craiova

Re: CAUT SOCIOLOG (!?)

Mesajde ghibortz » 10 Aug 2010, 07:05

observ alien că este a doua oară când iei lucrurile mult prea personal...
cu plecăciuni şi umilinţe cer scuze de îţi ofensai formaţia.
io zic că nu e neinspirată ci doar jucăuşă şi se vrea din contră a se accentua dăruirea celor din branşă care sunt căutaţi de mine.
lăsând la o parte glumele proaste sau explicaţiile dexologice despre elementele prime sau secunde de compunere savantă nu am inteţionat să jignesc niciun sufleţel.
chiar am nevoie de ajutorul unuia cărui practica şi lucrul cu oamenii nu sunt doar statistici descrise de mukarowsky sau mai ştiu io care...
observă rogute ghilimelele.
eu de obicei îi numesc "psihofagi".
dar cu precădere pe psihoterapeuţi.
în fine dacă ai ceva cunoştinţe în domeniu' ţiaş fi extrem de recunoscător dacă ai binevoi a îmi înlesni o legătură.
reverenţe.
ghiborţ
ghibortz
 

Re: CAUT SOCIOLOG (!?)

Mesajde Lifelover » 11 Aug 2010, 10:53

Jupane, io n-am asa mare legatura cu zona asta, dar stiu niste absolventi de socio si niste colegi de facultate care-s pasionati; o sa-i intreb si te anunt. Numa' sa-mi zici cam de ce ar fi nevoie si care ar fi investitia de timp, ca astia-s mai mereu pe drumuri.
Avatar utilizator
Lifelover
 
Mesaje: 135
Membru din: 27 Iul 2009, 20:44
Localitate: Cotroceni

Re: CAUT SOCIOLOG (!?)

Mesajde ghibortz » 11 Aug 2010, 11:02

maestre lifelover
e vorba de documentare personală pentru un scenariu de film cu subiect ce bate spre viaţa de stradă a copiilor fugiţi sau eliberaţi din centrele de plasament şi a aurolacilor.
eu am destule poveşti de la băute cu grupuri de surdomuţi la cârciuma de la gară de când eram fecior dar am nevoie de mai multe amănunte în ceea ce le preiveşte sistemul lor propriu de convieţuire.
cam atât.
mulţam mult de ajutor.
ghibortz
 


Înapoi la Altele

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron