Reorganizare forum

Reorganizare forum

Mesajde Molia » 24 Mar 2010, 00:49

Pe 23.03.10 forumul a suferit probleme tehnice severe in urma unor setari modificate de Baaron. Am fost nevoiti sa revenim la un back-up de pe data de 22.03.10, pierzand astfel totalitatea activitatii din ultimele 24 de ore.

Multumiri lui Humidor ca a reusit salvarea situatiei. Din pacate nu va dori sa contiune activitatea administrativa si a abandonat statutul de Membru Fondator al forumului.
Lui Baaron i-a fost retras (prin decizia mea, a lui Zudo si a lui Humidor) statutul de Membru Fondator pentru incercarea de a instaura dictatura (retragerea drepturilor mele administrative fara a consulta al treilea fondator, schimbarea adresei mele de e-mail si a parolei, respectiv dizolvarea tuturor posibilitatilor de a administra forumul) si pagubele aduse de actiunile sale.

In prezent, Membrii Fondatori in drepturi depline sunt Zudo si cu mine. Insist pe existenta unui al treilea pentru a evita situatii mai grave si pentru a putea forma o majoritate simpla in eventualitatea divergentelor. Acest tert membru va trebui sa fie acceptat atat de mine cat si de Zudo si sa fie disponibil online sau via telefon in orice zi a saptamani. In privinta orelor la care poate fi contactat ne va lamuri el cand accepta noul statut.
Propunerile mele sunt, in ordine alfabetica: Cinabru, Lifelover, Mrg. Alternativ ar putea fi considerati pentru a apara la fel de bine interesele forumului Alguhan, Augustinus, Twain, insa acestia din urma nu se remarca prin cat de des bantuie forumul iar deciziile administrative ar dura mult in utma oricarei divergente de opinie.

Dupa Baaron urmez eu, caci aparent nu mai sunt luat in serios ca administrator.
Zudo, astept parerea ta. Nominalizatilor, astept confirmarea disponibilitatii voastre. Daca s-a ajuns la dictatura, apoi la anarhie de la 3 Membri Fondatori, sper ca se intelege urgenta de a se depasi numarul de doi asemenea membri.
Molia
 

Re: Reorganizare forum

Mesajde zudo » 24 Mar 2010, 18:09

Consider aceasta situatie un interimat, pana cand se vor linisti spiritele.Nu sunt familiarizat cu administrarea forumului si nici nu ma pasioneaza. Tentativa de oficializare a clubului si revistei a starnit multe pasiuni dar si orgolii. Poate nu suntem suficienti de maturi, social vorbind, pentru a face pasul asta.
Mrg propune sa facem un sondaj democratic referitor la alegerea celui ce va completa triumviratul. Eu as merge mai departe si as propune sa facem un sondaj in urma caruia sa fie alesi toti administratorii si moderatorii, dar mi-e teama ca s-ar starni alte furtuni. Alegerea democratica a numai celui de-al treilea cu statut de membru fondator ar fi un prim pas binevenit.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Reorganizare forum

Mesajde Molia » 24 Mar 2010, 19:54

Cinabru:
"Multumesc pentru nominalizare. Vad ca a fost aici adevarat razboi, cum nu ma asteptam. Dar se pare ca nu cunosc multe din dedesubturile si orgoliile de pe aici. Daca aveti nevoie de mine si toata lumea (sau majoritatea) considera ca merit, va multumesc. O sa incerc sa fiu la datorie cat se poate, oricum intru destul de des pe forum, chiar daca nu postez atat de des cat ar trebui."
MRG:
"Propunerea ma onoreaza, insa, sincer, prima intentie e sa o refuz.
Consider celelalte 2 nominalizari - Cinabru si Lifelover - mult mai
potrivite."
Lifelover:
"In ceea ce ma priveste, asa cum am mai spus si in alte dati, in scris sau prin viu grai, sunt bucuros sa fiu de folos acestei initiative si sa-mi pun cunostintele, resursele si opiniile in scopul nobil al unei vieti mai frumoase pentru noi, fumatorii de pipa romani."

In conformitate cu ROI 1.6, Membrii Fondatori au ales sa numeasca al treilea Membru Fondator pe acela de mai sus care a acceptat candidatura si va aduna in urmatoarele 15 zile votul majoritatii membrilor.
Molia
 


Înapoi la Anunţuri oficiale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron