Prima intalnire in Timisoara

Moderator: Baxter

Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 12 Iul 2011, 08:49

La initiativa lui Humidor m-am trezit astazi moderator la aceasta noua rubrica.

Astfel vin cu prima propunere de intalnire pentru piparii din Timisoara:

Vineri 15 Iulie de la ora 18:00 in curte la Aethernativ sau in aceasi curte la etaj la Cuib d`Arte daca doriti sa stati intr-un loc racoros ferit de caldura de afara.

Am marcat cu un patrat rosu pe harta atasata locatia sus mentionata.
[attachment=0]
contact_edukube.jpg
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Radu-Mihai » 12 Iul 2011, 11:32

"Azi in Timisoara maine in toata tara!"...
Sa fie un inceput de bun augur pentru comunitatea piparilor... :1)
[color=#FF0000]Micile vicii dau farmec unei vieti monotone![/color]
Avatar utilizator
Radu-Mihai
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 364
Images: 8
Membru din: 25 Iun 2009, 14:56
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-1995

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 12 Iul 2011, 11:41

Se pare ca suntem mai lenti decat alte oras la organizarea unei intalniri.
Multumesc pentru urare
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Raoul » 12 Iul 2011, 16:05

Eu as vrea sa vin la intalnire dar din pacate vineri sambata si duminica sunt la serviciu,de la ora 15 la 00.... :(( :((
Nu s-ar putea reprograma intalnirea pt joi la aceeasi ora?? :1)
Raoul
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Molia » 12 Iul 2011, 18:40

Preavizul a fost scurt iar ora arbitrara. Cand am sugerat administratiei deschiderea unui subforum dedicat timisorenilor ma gandeam ca aveti aici loc sa urmati exemplul nostru si sa stabiliti de comun acord inclusiv ziua si ora intalnirilor. Acum vreo 3 ani si jumatate ne intalneam 3 pipari in urma unor discutii de o saptamana. O buna parte din timp intalnirile s-au desfasurat lunar, pana cand numarul membrilor a crescut destul incat sa nu bata vantul pe la masa noastra daca ne intalnim la 2 saptamani. Acum ne inghesuim.
Recomand deschiderea unui thread in care sa votati public ziua saptamanii si ora iar locatia intalnirilor sa o anuntati cu o saptamana inainte. Va dura o vreme pana cand veti gasi un local prietenos cu clubul.
Va urez sa va inmultiti si sa va imbogatiti cunostintele si colectiile de pipe. Sa aveti parte de fum rece!
Molia
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Raoul » 12 Iul 2011, 21:34

de accord cu molia.sa votam!:))fum rece si tie Molia!:)
Raoul
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 14 Iul 2011, 12:15

Ca sa existe timp de votat si de promovare propun ca sedinta sa fie Joi - 21 Iulie de la ora 19:00. Astept si alte sugestii ca sa putem deschide o sesiune de voturi. Locatia propun sa fie central. Si aici asteptam propuneri.
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Raoul » 14 Iul 2011, 13:06

pt mine ii ok in 21,la ora 19,dar nu am inteles bine locatia pe care o propui dsm...te referei cumva la parcul central?sau??
Raoul
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 15 Iul 2011, 07:49

[quote="Raoul"] nu am inteles bine locatia pe care o propui dsm...te referei cumva la parcul central?sau??

Ma refer la zona centrala a orasului, adica: Piata Unrii, Vicotriei, Libertatii. Eu prefer locatia barului Aethernativ, au o curte racoroasa, dar astept si alte propuneri.
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Raoul » 15 Iul 2011, 11:30

eu am fost de curand in jazz office si mi s-a parut de fain acolo...localulu este langa tribunal Str. General Traian Doda (denumire veche: Tarcului, Cartier: CETATE), Nr. 1.ii doar o propunere...In Aethernativ nu am fost niciodata,dar o curte racoroasa este un mare plus
Raoul
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Raoul » 16 Iul 2011, 00:48

Propun de asemenea cafe-barul Obsession situat pe str Vasile Parvan nr 36.O cunosc pe patroana(este sefa mea) si ne poate face diferite oferte in functie de gama pe bauturi pe care ne axam (bere,spirtoase,etc).
Localul dispune de o terasa umbrita si de asemenea separeu...

In cazul in care am voie voi pune si linkul de facebook al localului unde exista multe poze...

Astept parerile voastre...pana ne vedem,fum rece! :1) :1)
Raoul
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 20 Iul 2011, 09:40

Ca locatia propun curtea cafenelei Aethernativ. Intr-un post anterior am atast o harta cu locatia.

Data si ora propusa va este buna?
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde zudo » 21 Iul 2011, 09:09

Sa aveti parte de o reuniune placuta ! Poate faceti si voi niste fotografii ... :1)
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Gordon » 24 Iul 2011, 12:42

Seamana oarecum cu una dintre primele intalniri PCB (Intrebati-l pe Molia). :1)
Poze? Impresii?
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde DSM » 26 Iul 2011, 13:37

Poze, mai degraba poza, cred ca a fost una facuta.
Impresii... hm... a fost ciudata abordarea persoanei care era deja la masa.
La mine era mai neplacut ca eram inca prins in lucru si asteptam niste confirmari pe mail, fapt ce nu m-a facut sa fiu 100% prezent.

Urmatoarea intalnire fiind vineri la 19:00 dupa programul de lucru o sa fiu mult mai relaxat. Avem deja confirmarea ca participa o persoana care ne-a vazut la masa si i-am zis ca e vorba de prima intalnire oficiala a piparilor din Timisoara.

Ramane sa gasim urmatoarea locatie. Asteptam propuneri pentru urmatoarea intalnire.
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Molia » 05 Aug 2011, 11:06

O sugestie ar fi threaduri separate, cu titlul "<ziua saptamanii>, <ziua lunii> <numele lunii> <anul>, ora <ora EET in format HH:mm> - la <localul>; <mesaj de interes local optional>" si un prim mesaj continand detalii despre pozitionarea localului, eventual particularitati ale localului si obligatoriu o lista deschisa a participantilor.
Molia
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Mircea_1971 » 31 Oct 2011, 12:04

nu se mai organizeaza o intalnire????
Mircea_1971
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Mircea_1971 » 02 Noi 2011, 22:30

salut , sunt Mircea, tot din Timisoara....hai sa ne intalnim si noi....poate reusesti tu fiind moderator sa mobilizezi piparii din TM
Mircea_1971
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde Trabucuri » 27 Noi 2011, 16:29

Buna ziua.
Numele meu este Raul Meila, sunt fumator de trabuc din Timisoara si am pus bazele clubului Veni Vidi Victum(club.trabucuri.com). Pentru ca avem aceleasi probleme, nu reusim sa ne strangem destul de des in Timisoara(in tara nu avem problema aceasta), m-am gandit sa facem intalnirile impreuna.
Lansez oficial invitatia de a va alatura noua, in data de 08.12.2011 ora 20.30 la Sala de Lectura (http://www.facebook.com/pages/Bibliothe ... 4897960295), locatie care mi se pare potrivita pentru aceasta prima intalnire.
Daca aveti si alte propuneri suntem dispusi sa le discutam.
Va doresc o saptamana frumoasa.
Raul
Ultima oară modificat de Trabucuri pe 27 Noi 2011, 16:41, modificat 1 dată în total.
Trabucuri
 

Re: Prima intalnire in Timisoara

Mesajde ronightmare » 27 Noi 2011, 16:40

cu totul de acord
o saptamana frumoasa
dan
I am not a Cigarholic, I only smoke two times a year
On my birthday, and when it's not my birthday.
Avatar utilizator
ronightmare
 
Mesaje: 7
Membru din: 30 Oct 2011, 19:26
Localitate: Timisoara

Următorul

Înapoi la Întâlniri în Timişoara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron