Raftul lui Bogdan

Fiecare pipar viseaza sa isi organizeze un loc in care sa isi tina ordonat pipele si tabacul...Asteptam pozele voastre cu coltul dedicat acestei pasiuni.

Raftul lui Bogdan

Mesajde Bogdan » 15 Feb 2009, 23:58

Asa cum se poate remarca in mijloc este scrumiera marca Twain, design Humidor pentru care felicitari amandurora!

[attachment=0]
P1070905.JPG
Bogdan
 

Re: Raft Bogdan

Mesajde Baaron » 16 Feb 2009, 01:13

Felicitari pentru raftul tau Bogdan...sfatul meu este sa pastrezi bine de tot poza asta pentru ca foarte curand, in urmatorii 2-3 ani acel raft va deveni neincapator si vei fi nevoit sa iti cumperi mai multe...si atunci te vei uita cu nostalgie si iti vei aminti de zilele cand cele 5 pipe au marcat inceputul unei colectii importante...stai linistit ca toti piparii pleaca de la o pipa....
Felicitari inca o data, sa le stapanesti sanatos si sa te bucuri de fiecare minut sau secunda petrecuta in compania pipelor tale.
Baaron
 

Re: Raft Bogdan

Mesajde Humidor » 16 Feb 2009, 20:38

Tot inainte!
Humidor
 

Re: Raft Bogdan

Mesajde Twain » 18 Feb 2009, 19:06

Frumos.
Imi place mai ales ca - desi colectia e inca mica - ai deja in ea o pipa din spuma.
La mai mare!
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Raftul lui Bogdan

Mesajde doruvasilachi » 20 Mai 2009, 08:28

Salut.Am vazut la tine Bogdan o bricheta si un futac zopo.Vreau sa stiu daca folosesti si pipa si daca nu explica-mi de ce nu.Eventual comparatii cu alte pipe.Eu am luat una si mai peste tot am citit ca e "ragalie".Alinierea canalului de fum si fundul vetrei e buna , nu trebuie facut nimic din punctul asta de vedere, am slefuit-o de lac si vreau s-o pun la treaba.Daca ma poti ajuta astept parerea ta si a celorlalti.Respecte, Doru
P.S. Sunt un incepator ...
doruvasilachi
 

Re: Raftul lui Bogdan

Mesajde Molia » 20 Mai 2009, 11:53

Pare-mi-se ca zopo sunt din cires. Corectati-ma daca gresesc. Bricheta si futacul separat ar costa aproape cat costa impreuna cu pipa lor de serie.
Molia
 


Înapoi la Raftul piparului

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron