Va salut cu respect

Moderator: mrg

Re: Va salut cu respect

Mesajde Learned » 15 Iul 2014, 08:18

[quote="motzu"]Mai bine asta :

http://www.okazii.ro/pipe/pipe/pipa-a146508824

Pana nu o incalt eu ::7)


Pare in stare buna si cum e acum :(

La ce-a postata de mine ma gandeam sa dau finisajul complet jos si sa il inlocuiesc cu un strat de ceara. Asta dupa ce as curata turta sa vad daca vatra e in stare buna. E un risk cu pipele estate, pot ascunde cine stie ce defect...
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013

Re: Va salut cu respect

Mesajde mrg » 15 Iul 2014, 10:53

Nu doar pipele estate pot ascunde defecte, ci si cele noi cumparate/comandate online, ba chiar si la cele achizitionate din magazin. Gasesti exemple&discutii pe forum. Este adevarat insa ca riscul e mai mare atunci cand nu poti inspecta pipa, respectiv o cumperi de pe net.
Avatar utilizator
mrg
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 252
Membru din: 24 Oct 2008, 11:55
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Va salut cu respect

Mesajde Learned » 15 Iul 2014, 14:44

[quote="mrg"]Nu doar pipele estate pot ascunde defecte, ci si cele noi cumparate/comandate online, ba chiar si la cele achizitionate din magazin. Gasesti exemple&discutii pe forum. Este adevarat insa ca riscul e mai mare atunci cand nu poti inspecta pipa, respectiv o cumperi de pe net.


Inca ma gandesc daca merita riscul cand e vorba de pipe estate. Dar asta pe care am postato e ieftina, deci chiar daca nu poate fi fumata nu pierd mult si imi place forma :3
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013

Re: Va salut cu respect

Mesajde napoleon » 15 Iul 2014, 23:33

[quote="Learned"][quote="mrg"]Inca ma gandesc daca merita riscul cand e vorba de pipe estate. Dar asta pe care am postato e ieftina, deci chiar daca nu poate fi fumata nu pierd mult si imi place forma :3


Desi este cunoscut faptul ca nu sunt adeptul pipelor estate, intotdeauna am considerat ca aceasta achizitie merita doar atunci cand este vorba de pipe mai greu accesibile in stare noua sau cand subiectul este un bun rar, de colectie.
Stiu colegi care au achizitionat pipe Dunhill, Mastro de Paja, Stanwell etc. estate la preturi intre 20 - 30 euro, reconditionate si igienizate de vanzator. Si pe forumul nostru gasesti recomandari de site-uri (magazine online straine) bine aprovizionate.
"Mă pot numi cum doresc, dar nu mă pot împiedica să fiu ceea ce sunt."
Avatar utilizator
napoleon
Membru de onoare
 
Mesaje: 284
Images: 35
Membru din: 17 Ian 2011, 21:27
Fumez pipa din: 25 Oct 2010
Sus

Re: Va salut cu respect

Mesajde motzu » 18 Iul 2014, 08:57

Am asteptat 3 zile si am inhatat-o eu

E totusi o Lorenzo

o sa fac un compendiu de restaurare cu pzoe

fum rece
Avatar utilizator
motzu
Membru de onoare
 
Mesaje: 47
Membru din: 29 Mar 2013, 16:36

Re: Va salut cu respect

Mesajde Learned » 18 Iul 2014, 11:02

[quote="motzu"]Am asteptat 3 zile si am inhatat-o eu

E totusi o Lorenzo

o sa fac un compendiu de restaurare cu pzoe

fum rece


Sa o stapanesti fericit. Sunt curios cum o sa decurga restaurarea, succes :3
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013
Sus

Anterior

Înapoi la Elemente de bază

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron