Stanwell Brushed Black Rustico

Stanwell Brushed Black Rustico

Mesajde LEGIONNAIRE » 26 Sep 2013, 18:43

In cursul zilei de ieri am cumparat aceasta pipa de la JPB (magazinul N. Golescu / pret 190 lei) impreuna cu o cutie de Ashton "Artisan's Blend". Ard de nerabdare sa vad cum fumeaza.....(am sa-i fac proba in seara aceasta). Cat despre tutun....mi-am schimbat orientarea. Am fumat acasa o cutie de "Squadron Leader" iar la una dintre intalniri (prin amabilitatea lui Napoleon) Dunhill Nightcap si de atunci aromaticele nu-si prea mai gasesc locul in sertar. Le voi mai fuma doar ca aducere aminte. Revenind la pipa, este una cu un bol de dimensiuni reduse, numai buna de utilizat la serviciu in pauza de cafea. Raportul calitate pret este unul ok.
Fişiere ataşate
SBBR_3.JPG
SBBR_3.JPG (65.56 KiB) Vizualizat de 5921 ori
SBBR_2.JPG
SBBR_2.JPG (57.8 KiB) Vizualizat de 5921 ori
SBBR_1.JPG
SBBR_1.JPG (61.66 KiB) Vizualizat de 5921 ori
" The Legion dies; It does not surrender ! "
Avatar utilizator
LEGIONNAIRE
 
Mesaje: 48
Membru din: 02 Noi 2012, 18:58
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 18 Noi 2012

Re: Stanwell Brushed Black Rustico

Mesajde Twain » 26 Sep 2013, 20:02

[quote="LEGIONNAIRE"]In cursul zilei de ieri am cumparat aceasta pipa de la JPB (magazinul N. Golescu / pret 190 lei)...

S-o fumezi cu plăcere! Stem-ul saddle are avantajul că e foarte comod de ţinut în dinţi.

[quote="LEGIONNAIRE"]Cat despre tutun....mi-am schimbat orientarea.

Bun venit în clubul latakiştilor! :1)

[quote="LEGIONNAIRE"]...aromaticele nu-si prea mai gasesc locul in sertar. Le voi mai fuma doar ca aducere aminte.

Nu le arunca din sertar. S-ar putea să le fumezi şi când ai musafiri. Latakia are dezavantajul că, deşi e ambrozie pentru pipar, este mătrăgună pentru chibiţ.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti
Sus

Re: Stanwell Brushed Black Rustico

Mesajde napoleon » 27 Sep 2013, 22:37

Foarte frumoasa pipa. Sa te slujeasca cu folos! Asteptam si impresiile (notele), in urma fumatelor.
Sunt de acord cu Twain. Incearca sa introduci tutunurile (aromatice, latakii, vaper etc) in rotatia zilnica sau saptamanala.
Din cand in cand mai simti si nevoia degustarii unui demisec sau demidulce, in functie de imprejurari :D
"Mă pot numi cum doresc, dar nu mă pot împiedica să fiu ceea ce sunt."
Avatar utilizator
napoleon
Membru de onoare
 
Mesaje: 284
Images: 35
Membru din: 17 Ian 2011, 21:27
Fumez pipa din: 25 Oct 2010


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 6 vizitatori

cron