Robert McConnell Scottish Cake

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
2
29%
Bun
4
57%
Foarte bun
1
14%
 
Voturi totale : 7

Robert McConnell Scottish Cake

Mesajde victor » 17 Feb 2011, 18:23

Un blend fara latakia servit in deja clasica cutie Robert McConnell de 100g care pastreaza excelent umiditatea tutunului. La deschidere aroma este de virginie cu un usor iz de padure dupa ploaie. Cu alte cuvine, miroase natural. Taietura este un broken flake; un pic cam mare dupa parerea mea pentru a-l introduce direct in pipa. Aprinderea se face greoi cu minimum 2-3 focuri, dar dupa ce s-a obtinut un jar sanatos arde bine si reletiv rece. Nu am reusit sa incing vreo pipa cu el si nici condensul nu face probleme, umiditatea fiind numai buna inca de la desigilarea cutiei.
Gustul: asta e o treaba de gust... Eu il gasesc fad si lipsit de evolutie pe parcursul fumatei. Virginiile sunt bune, placute si destul de dulci. Perique-ul nu l-am simtit iar gustul de la primul pina la ultimul fum e identic. Dupa parerea mea este un blend fara defecte dar si fara calitati. Seamana foarte mult cu Bentley Classic One dar e cu vreo 5-6 € mai ieftin.
L-am votat "mediu".
Fişiere ataşate
IMG_53441.jpg
IMG_5340.jpg
IMG_5338.jpg
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: Robert McConnell Scottish Cake

Mesajde colyalbaitz » 04 Mar 2012, 10:00

Un tutun acceptabil dar nu foate reusit, totusi daca aveti posibilitatea sa il achizitionati merita incercat.
Avatar utilizator
colyalbaitz
 
Mesaje: 25
Membru din: 25 Dec 2010, 20:45
Localitate: Constanta


Înapoi la Robert McConnell

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron