Plaza Mall

Postati aici informatii despre magazinele din Bucureşti

Plaza Mall

Mesajde Twain » 29 Oct 2008, 09:38

Standul de pipe este la subsol, in stanga scarilor rulante cum cobori. De fapt, la fel ca in cazul de la Mall Vitan, standul este axat mai mult pe cadouri, iar pipele reprezinta doar un segment minuscul. Stiu standul inca de cand s-a deschis mall-ul si pot sa afirm ca a cunoscut si vremuri mai bune: tutunuri variate (de la Peterson University Flake la Tilbury) precum si pipe diverse (am vazut acolo o gama larga de Peterson-uri Sherlock Holmes, cu tot cu standul de pipe dedicat, iar eu mi-am cumparat de acolo, de-a lungul timpului, doua Peterson-uri si un Chacom).
Ultima data am trecut pe acolo acum doua zile si am constatat cu tristete ca "vadul" pipelor s-a retrans foarte mult. Tutunurile au disparut complet, iar ca pipe aveau de vanzare niste plasticarii chinezesti, cu o vatra de metal in mijlocul careia trona un surub cu cap-cruce, o minunatie. :lol: E drept, aveau o oferta de design foarte variata la aceste pipe de plastic. In rest, magazinul era plin cu aparate de radio concept 1950, machete de iachturi, mini-jocuri de ruleta, seturi de jetoane pentru jocuri de noroc si accesorii pentru vinuri.
Le-am intrebat pe cele doua fete de la tejghea ce se intampla de a scazut asa mult calitatea vanzarii la pipe si mi-au raspuns ca e doar ceva temporar, magazinul urmand sa primeasca din nou pipe din briar si tutunuri. Cand... n-am inteles prea bine, dar probabil ca n-am fost eu suficient de atent.
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Plaza Mall

Mesajde Humidor » 20 Noi 2008, 23:54

Eu il vizitam frecvent, au totusi preturi nesimtit de mari uneori.
Humidor
 


Înapoi la Magazine din Bucureşti

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron