Salutare!

Aici membrii noi se prezinta
Reguli forum
Aici membrii noi se prezinta. Nu uitati sa va completati [url=http://forum.pipa-bucuresti.ro/ucp.php?i=164]profilul personal[/url] si in special orasul in care locuiti.
Atentie! Inactivitatea unui membru pe o perioada mai mare de 6 luni duce la dezactivarea contului.

Salutare!

Mesajde Tewdwr » 31 Iul 2016, 06:48

Ma numesc Tudor si sunt din București. Fumez pipa de aproximativ un an, când am aflat cat de variata este gama de tutunuri si arome. Ca un elev silitor, mi-am făcut temele bine pe acest subiect și m-am documentat mult înainte sa îmi iau prima pipa. Deși încercasem tigarete înainte, niciodată nu am fost atras suficient cat sa fiu fumător activ asa ca decizia mea de a ma apuca a fost pur intrinseca.

Am decis sa ma înscriu pe site deoarece sunt convins ca voi avea multe de învățat de la persoanele mai avansate. Prietenii nu prea au fost interesați de pipe si nici printre fumatori nu am putut găsi pe cineva care sa observe avantajele acestui hobby. Probabil considera îngrijirea pipelor o munca in plus si prefera comoditatea țigaretelor. Nu știu ce pierd, nu-i asa? :D

De când am început sa citesc despre pipe am observat diferența dintre fumătorii de tigarete si cei de trabucuri si pipe. Din păcate se pare ca minoritatea piparilor este afectata de lupta împotriva țigaretelor. Nu a fost suficient ca au interzis fumatul in interior in toate locurile publice, acum vor sa interzică tutunul cu arome.. (http://m.b1.ro/stiri/politica/vanzarea- ... 41582.html).

Cu toate ca si eu s-ar putea sa ajung nedespărțit de pipele mele, legătura mea va fi una emotionala. Momentan am încercat aproape exclusiv tutunuri aromatice. Printre preferate se numără Stanwell Melange si TR Sunday's Fantasy. Totuși intenționez sa îmi lărgesc orizonturile, dar as prefera sa fiu ghidat de un cunoscător.

Cam atât despre mine, abia aștept sa cunosc comunitatea! Pana atunci va doresc fum rece si aromat!
Avatar utilizator
Tewdwr
 
Mesaje: 15
Membru din: 03 Iun 2016, 09:38
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 6-2015

Re: Salutare!

Mesajde Learned » 31 Iul 2016, 19:15

Bine ai venit :D
Avatar utilizator
Learned
 
Mesaje: 94
Membru din: 05 Dec 2013, 23:51
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 08 Feb 2013

Re: Salutare!

Mesajde Gordon » 04 Aug 2016, 15:18

Bun venit! Te asteptam la intalniri.
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Salutare!

Mesajde motzu » 04 Aug 2016, 15:46

Welcome - esti asteptat la intalniri !
Avatar utilizator
motzu
Membru de onoare
 
Mesaje: 47
Membru din: 29 Mar 2013, 16:36

Re: Salutare!

Mesajde Rezervistul » 06 Aug 2016, 09:01

Bine ai venit ! :1)
Avatar utilizator
Rezervistul
Membru de seama
 
Mesaje: 28
Membru din: 30 Ian 2016, 08:40


Înapoi la Membri noi

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron