Simply Good 144

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
2
100%
Bun
0
Niciun vot
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

Simply Good 144

Mesajde MarcBarbu » 14 Apr 2013, 21:58

[attachment=0]
038.JPG

Din aceasta mostra am fumat de 3 ori. Ar trebui sa aibe BlackCavendish, Virginia, si probabil ceva Burley
Hans spune ca ar trebui sa aibe aroma de vanilie, corcoduse si cirese.
Eu n-am simtit niciunele la miros, ci mi-a mirosit a stafide. Gustul nu evolueaza foarte mult. Se simte vanilia inca de la inceput, apoi apare alt fruct ce ar putea fi corcodusa (dar la fel de bine si orice alt fruct foarte copt) si din spate incepe sa se faca simtit un usor gust amarui, de la samburele ciresii din descriere. Primul bol l-am tasat cum imi tasez nearomaticele si am facut destul de rau. Adica ceva topinguri s-au cristalizat de la caldura si a trebuit sa trag mai tare din lulea, ceea ce m-a facut sa ma cam piste limba. Urmatoarele le-am lasat sa respire ceva mai mult si s-au fumat fara probleme.
Per total e un aromatic destul de puternic, dar pe care cu inexperienta mea, il consider destul de banal, si prea dulce.
Lasa in urma un miros agreabil. Nevasta nu mai am, dar cu siguranta n-ar fi deranjat-o mirosul, deci recomandabil la cinele cu invitati. Iar despre after taste, este de corcodusa, sau mai bine zis de pruna din compot.
Avatar utilizator
MarcBarbu
 
Mesaje: 128
Membru din: 09 Noi 2012, 01:43
Localitate: bucuresti

Înapoi la HU-Tobacco

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron