UP Old Fredder’s Broken Flake

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
2
100%
Foarte bun
0
Niciun vot
 
Voturi totale : 2

UP Old Fredder’s Broken Flake

Mesajde MarcBarbu » 02 Feb 2013, 20:04

[quote]Les Flakes Virginia/Perique sont la grande passion de Fritz, tendrement appelé „Old Fredder“ par ses amis. Le doute n’est pas permis, le Old Fredder’s Broken Flake a été taillé sur mesure pour l’ami Fritz. Un Virginia/Perique Broken Flake à l’état naturel, dynamique, plein de peps. Les Virginia rouges plutôt bruts entrent parfaitement en osmose avec le Perique de Louisiane utilisé pour ce mélange. Le résultat est un tabac inhabituellement puissant, aux strates aromatiques multiples, assez loin des sentiers battus. Un mélange qui ne laisse pas de place à l’ennui. Exactement ce qu’il fallait à notre Old Fredder et pour toutes les fumeuses et fumeurs qui l’aiment costaud !

Teneuer en nicotine: 4 - 5

Arôme: --

Goût: naturel

Graduation: 1 (léger) - 6 (fort)

[attachment=0]
UP_Old_Fredders_Broken_Flake_o_m.jpg
UP_Old_Fredders_Broken_Flake_o_m.jpg (20.66 KiB) Vizualizat de 5257 ori

Am incercat ieri la intalnire un bol din acest tutun, si mi-a placut. Virginia (cea rosie) prin dulceata ei, scoate in evidenta gustul citric de Perique dandu-i caracter. In unele momente poate chiar cam mult caracter pentru un tutun de zi cu zi, dar cu siguranta facandu-l un tabac pe care iubitorii de perique ar trebui sa nu-l rateze. Fumul e cremos si onctuos, cam ca toate tutunurile domnului Hans, pe care le-am incercat. A fost potrivit de umed, si a ars impecabil pana la capat. Nu stiu daca ar fi recomandat unui incepator, dar cei cu experienta, care vor sa savureze un tutun cu personalitate, il vor aprecia cu siguranta. Ii acord calificativul "Bun" pentru moment, dar la urmatoarea comanda, cand cu siguranta voi lua o cutie din acost produs, sper sa ma convinga si sa-mi schimbe votul in Foarte Bun.
Avatar utilizator
MarcBarbu
 
Mesaje: 128
Membru din: 09 Noi 2012, 01:43
Localitate: bucuresti

Re: UP Old Fredder’s Broken Flake

Mesajde zudo » 03 Feb 2013, 20:22

Este tipul de tabac ce promite mult dar nu-si respecta pe deplin fagaduiala. Te face sa tragi mai tare si mai des fumul si, astfel, te trezesti ca pipa se incinge si incepe sa te piste la limba. De aceea nu pot sa-i dau "foarte bun".
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti


Înapoi la HU-Tobacco

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori

cron