McConnell Mix la JPB

McConnell Mix la JPB

Mesajde zudo » 16 Dec 2010, 18:29

Ieri m-a anuntat Humidor despre noutatile de la JPB : tutunuri pure pentru home-mixing din gama McConnell ( :1) ), si anume:
- Burley -PRET= 56,00
- Black Cavendish - PRET= 56,00
- Kentucky - PRET= 56,00
- Latakia - PRET= 56,00
- Orient - PRET= 56,00
- Perique - PRET = 59,00
- Virginia - PRET = 56,00
Pe unele le stim deja de la pipe-shop, dar JPB are o gama mai larga, minus Pure Cuban. Asadar si prin urmare, m-am prezentat degraba la magazin si am luat cate o cutie din soiurile Virginia, Perique, Orient si Latakia pentru a ma destrabala de sarbatori. Sper sa am cu ce sa ma laud la prima intalnire pe 2011 ... :D
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde Molia » 17 Dec 2010, 03:54

E de rau: deja salivez. Tre' sa ajung urgent pe-acolo.
Perique Accadian sau de St James?
Virginia de care e? Bright, dark, Red? Pisca, e iute, e tare? E fum usor sau plin?
Sa stiu de pe-acum pentru ce pun bani de-o parte la salariu, caci daca ajung in JPB fara o lista de cumparaturi precisa ma trezesc cu o pipa si juma' da kg de tutun si fara bani de gaz pentru bricheta in vreo 2 zile. :-s
Molia
 

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde Lifelover » 17 Dec 2010, 07:34

Ete-ai naibii, fix periqueul e mai scump... ::6) Oricum, vorba Moliei: de care si cum sunt? ca eu mai devreme de dupa-amiaza asta nu am cum sa ajung si aman ce ma incearca un puseu de TAD.
Avatar utilizator
Lifelover
 
Mesaje: 135
Membru din: 27 Iul 2009, 20:44
Localitate: Cotroceni

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde zudo » 18 Dec 2010, 13:39

[quote="Molia"]E de rau: deja salivez. Tre' sa ajung urgent pe-acolo.
Perique Accadian sau de St James?
Virginia de care e? Bright, dark, Red? Pisca, e iute, e tare? E fum usor sau plin?
Sa stiu de pe-acum pentru ce pun bani de-o parte la salariu, caci daca ajung in JPB fara o lista de cumparaturi precisa ma trezesc cu o pipa si juma' da kg de tutun si fara bani de gaz pentru bricheta in vreo 2 zile. :-s


Nu stiu ce fel de Perique e dar miroase bine si e foarte umed (as zice fleasca !). Virginia e golden (bright) si e foarte apetisanta dar nu m-am indurat sa o gust. Mai bine o puneau in cutii de 100 g ! Am folosit-o integral, alaturi de mai mici portiuni din celelalte. Cutiile descompletate l-am revidat pentru viitoarele experimente.
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde bigboy » 18 Dec 2010, 19:51

Ai incercat virginia simpla?Nu gasesc nici un review pe nicaieri
Avatar utilizator
bigboy
 
Mesaje: 5
Membru din: 07 Mar 2010, 13:04

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde zudo » 18 Dec 2010, 21:22

[quote="bigboy"]Ai incercat virginia simpla?Nu gasesc nici un review pe nicaieri


Daca ai fi citit postul anterior ai fi aflat ca nu am incercat-o. :-?
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde DSM » 19 Dec 2010, 19:49

Sper sa apara si la JPB-ul din Timisoara.
Maine dimineata sunt prezent la semnat condica din magazin.

Parca merg pe langa ceva retete de fursecuri de craciun si niste retete de blenduri proprii.
As incerca un amestec de Virginia si Perique plus un pic de scortisoara. Numele ar fi Christmas Gun Powder.
“The value of tobacco is best understood when it is the last you possess and there is no chance of getting more.”
-Bismarck.
[url]http://darksatanicmill.com/[/url]
Avatar utilizator
DSM
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 115
Membru din: 11 Noi 2009, 20:17
Localitate: Timisoara

Re: McConnell Mix la JPB

Mesajde zudo » 01 Ian 2011, 20:23

Mai nou, gama s-a completat si cu Pure Cuban ! :1)
Avatar utilizator
zudo
Membru de onoare
 
Mesaje: 694
Membru din: 04 Feb 2009, 21:48
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Blenduri proprii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron