Benson Hedges Mellow Mixture ?

Benson Hedges Mellow Mixture ?

Mesajde pecta » 02 Noi 2008, 21:00

A fumat cineva de aici Benson Hedges Mellow Mixture ?

Sunt curios cum e si daca merita cumparat
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Benson Hedges Mellow Mixture ?

Mesajde Baaron » 02 Noi 2008, 23:06

Daca pana acum nu ai primit nici un raspuns probabil ca nu l-a incercat nimeni pana acum...
Din pacate chiar si pe Tobacco Reviews nu exista decat un sortiment de la Benson and Hedges si acela nu prea grozav...cineva imi zicea mai demult ca toata splendoarea pipatului sta in experimentarea permanenta a unor noi tabacuri...si avea mare dreptate...am citit recenzii dezastruoase despre unele tabacuri si totusi cand le-am fumat erau nemaipomenite...
Baaron
 

Re: Benson Hedges Mellow Mixture ?

Mesajde pecta » 03 Noi 2008, 00:48

Ai mare dreptate.

M-am uitat si eu pe tabacco review si am citit cronica .
A pipe. It’s like a faithful spouse. When you go home, it’ll be there, quietly waiting for you.

Zorba The Greek
Avatar utilizator
pecta
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 117
Membru din: 28 Oct 2008, 00:08
Localitate: Bucuresti

Re: Benson Hedges Mellow Mixture ?

Mesajde Augustinus » 03 Noi 2008, 09:34

Salut, pecta, abia acum am vazut mesejul tau. Mellow Mixture de la Benson & Hedges nu este tocmai un tutun grozav, desi reclama de pe pipe shop pare sa sugereze acest lucru (de, spirit comercial). Este o cobinatie de virginia, latakia si black cavendish, insa proportiile nu sunt tocmai fericite. Exista prea mult cavendish, de proasta calitate, umed in exces, care anuleaza aroma celorlalte doua tutunuri. Miroase bine insa arde groaznic, iar fumul este mai mult decat intepator. Eu am primit 2 cutii cadou de la un amic, insa am scapat de ele dupa cateva zile. De la Benson & Hedges merita totusi sa incerci Golden Flakes-urile. Nu sunt de calibrul celor de la Samuel Gawith, insa merg binisor.
Avatar utilizator
Augustinus
Membru de onoare
 
Mesaje: 102
Membru din: 24 Oct 2008, 12:49
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Tipuri de tutun, mărci şi producători

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori