Butz Choquin METRO

Re: Butz Choquin METRO

Mesajde Gordon » 19 Apr 2013, 20:46

Felicitari! Aratoasa pipa! S-o stapanesti cu placere!

(Sa nu zici ca in poza canti la chitara cu futacul! . Dupa cureaua purtata pe umar, asa pare :) )
Avatar utilizator
Gordon
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 661
Images: 813
Membru din: 22 Oct 2008, 22:09
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2007

Re: Butz Choquin METRO

Mesajde Twain » 19 Apr 2013, 22:14

S-o fumezi cu plăcere!
Am o curiozitate: care tutun a avut cinstea să atingă primul pipa?
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti

Re: Butz Choquin METRO

Mesajde atzitzi » 20 Apr 2013, 06:09

Felicitari pentru achizitie. BC fac niste pipe suficient de decente. Am si eu doua bucati care fumeaza excelent. Ce-mi place cel mai mult la ele este ca au un canal de fum mai generos decit media si este o placere sa fumezi latakia iarna afara.
"Drier tobacco smoked slowly will offer you much more flavor than overly moist tobacco smoked quickly." - John Patton
Avatar utilizator
atzitzi
Membru de onoare
 
Mesaje: 253
Images: 19
Membru din: 29 Aug 2011, 15:35
Localitate: Bucuresti
Fumez pipa din: 0- 0-2011

Re: Butz Choquin METRO

Mesajde MarcBarbu » 20 Apr 2013, 14:36

Pai ad-o vineri (de la ora 18.00 de Red Angus Stakehouse din centrul isteric - probabil) s-o vedem si noi de-aproape. Orice forumist/pasionat e binevenit la intalnirile clubului. Oamenii sunt frumosi iar izvorul de informatii si opinii pertinente e nesecat.
Avatar utilizator
MarcBarbu
 
Mesaje: 128
Membru din: 09 Noi 2012, 01:43
Localitate: bucuresti

Re: Butz Choquin METRO

Mesajde Twain » 21 Apr 2013, 01:02

[quote="ChristianF"]Ma gandeam ca printre atatia veterani cu pipe superbe (din ce am vazut eu pe forum...) sa nu ma fac de "bafta" cu una low cost.

Nicio pipă nu este de dispreţuit.
Îţi spun un secret (dar să nu mai afle nimeni :) ): unii dintre noi, piparii de aici, avem şi pipe Savinelli Capitol, tot low cost, dar pe care le folosim cu abilitate. Eu fumez în maşină una julită pe toate părţile, dar de care sunt foarte mulţumit.
Cu pipele e cam ca la chitare: contează PROBABIL calitatea, dar contează SIGUR priceperea celui care o foloseşte. Pentru comparaţie, gândeşte-te cum ar suna o Telecaster ca a ta în braţele unui începător şi ce ar scoate Joe Satriani dintr-o chitară "chinezărie" de 50$.
Indiferent de pipă, arat-o cu demnitate. Aici nu stigmatizăm pe nimeni. :1)
[color=#ECF3F7].[/color]
The old pipe gives the sweetest smoke
- Irish proverb ---
Avatar utilizator
Twain
Membru de onoare
 
Mesaje: 395
Membru din: 26 Oct 2008, 12:01
Localitate: Bucuresti


Înapoi la Cea mai recenta pipă

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori

cron