Chacom - pipa mica

Moderator: mrg

Chacom - pipa mica

Mesajde victor » 27 Sep 2012, 12:23

Incep prin a-mi cere scuze pentru faptul ca nu am aflat cum se numeste acest model de pipa de la Chacom! :15)

Am trecut pe linga magazinul El Unico de la Baneasa. Nu aveam la mine nici pipe, nici tabac. Pofticios fiind am intrat in magazin, m-am uitat la vitrina dedicata piparilor si mi-a atras atentia o mica jucarie cu mustiucul maroniu. Dupa o scurta examinare, nu are sens sa le intrebi ceva pe vinzatoarele de acolo pentru ca ai pierde vremea, am hotarit sa cumpar pipa cea mica, de maxim 12 cm. Parea o pipa potrivita pentru perioadele active ale zilei - micuta, comoda ca dorma si numai buna de pastrat in buzunar. Briarul arata bine, fara puncte de chit, mustiucul foarte frumos, doua inele de bronz, filtru de 9mm. Am achitat 310 lei cu gindul ca va fuma ca cealalta Chacom pe care o am - Chacom Baccara 186 este o pipa excelenta si voi scrie despre asta in curind. http://www.pipe-shop.net/Shop/cgi-bin/h ... bacco_pipe .

Surpriza! Nu fumeaza bine. Adica ai nevoie de o manusa de sudor pentru a tine pipa in mina. Se incinge infiorator. Am incercat in ea Dunhill De Luxe Navy Rolls si CHIEFTAIN’S ISLAY MIXTURE Limited Edition, doua tutunuri despre care cred ca fumeaza rece. Condensul apare si el dupa doua-trei fumuri si bolboroseste agasant. Ceea ce am scris nu este chiar un review, este un sfat. Nu cumparati acest model. :15)

PS: o vind cu 305 lei! =))
Fişiere ataşate
3.jpg
2.jpg
1.jpg
O pipa ofera omului intelept timp sa gandeasca si prostului ceva sa tina in gura.
Avatar utilizator
victor
Membru fondator PCB
 
Mesaje: 147
Images: 20
Membru din: 14 Feb 2010, 00:42
Localitate: Bucuresti, Romania

Înapoi la Chacom

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron