Solani X Sweet Mystery - Blend 113

Moderator: Cinabru

Cum apreciati acest tutun?

Foarte slab
0
Niciun vot
Slab
0
Niciun vot
Mediu
0
Niciun vot
Bun
1
50%
Foarte bun
1
50%
 
Voturi totale : 2

Solani X Sweet Mystery - Blend 113

Mesajde Humidor » 09 Iul 2010, 20:50

[attachment=1]
SolaniXSweetMysteryBlend113_1.jpg
SolaniXSweetMysteryBlend113_1.jpg (15.03 KiB) Vizualizat de 4464 ori


Producator: Solani
Continut: Coarse Cut Sweet Red Virginia, Bright Broad Cut Virginia, Broken Viginia Flake si Sweet Black Cavandish

La deschiderea cutiei, mirosul predominant este de pandispan cu fructe de padure. Producatorul a adaugat la tutun coacaze negre tratate cu Bacardi si crema de cocos. Bineinteles, aroma rezultata in camera pe timpul consumarii acestui tutun este una foarte placuta, care ramane mult timp. Trebuie sa recunosc ca in ultima vreme am fumat tutunuri aromate de calitate si nici X Sweet Mystery nu face exceptie. Ce am constatat in urma acestei cure este ca turta pipelor a crescut intr-un ritm accelerat. Gustul acestui tutun este foarte cremos, aroma matasoasa, nu inteapa, nu face condens. Eu folosesc filtru. L-am incercat si fara filtru si mi s-a parut a fi dezastru. Oricum, cu filtru rezultatul este surprinzator de bun. Este un tutun lejer de vara, cu aroma de virginie dulce usor aromata. Gustul nu se schimba foarte mult pe parcursul fumatei dar trebuie ajutat din cand in cand, cu o gura de cafea, altfel tinde sa capete o nuanta de carton mucegait.

La categoria aromate primeste din partea mea, bun.

[attachment=0]
SolaniXSweetMysteryBlend113_2.jpg
Humidor
 

Înapoi la Solani

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron